Jesteś tym, co jesz ! – warsztaty dla klas I i II – zdrowe żywienie !

3 grudnia 2015 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty na temat zdrowego żywienia. Uczestnikami były dzieci z klas pierwszych i drugich. Warsztaty przeprowadziła pani Katarzyna Dul – instruktor fitness i trener personalny. Pani Kasia w sposób zrozumiały dla dzieci przybliżyła im, dlaczego warto się zdrowo odżywiać.

Każde kolejne pokolenie odżywia się coraz gorzej. Jemy coraz więcej, a na dodatek produkty mocno przetworzone. Nasza dieta to napakowane konserwantami produkty, bez wartości odżywczych, witamin i minerałów. Jemy coraz więcej cukru i tłuszczu. Czas to zmienić, a zmianę najlepiej zacząć od najmłodszych. To nieprawda, że dzieci nie lubią warzyw i owoców. Lubią, tylko trzeba ich do tego zachęcić.

Warzywa podane w ciekawej formie będą atrakcyjne dla najmłodszych.
Zdrowe odżywianie ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. To z odpowiednich produktów czerpiemy wartości odżywcze i witaminy do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Aby sprawnie funkcjonować potrzebujemy dobrego paliwa, czyli zdrowych, pełnowartościowych produktów. Białko, węglowodany, tłuszcze, witaminy i minerały. Wszystkie te składniki muszą się znaleźć w codziennej diecie.

To przede wszystkim rodzice muszą zadbać o prawidłową dietę swojego dziecka. A szkoła może im w tym pomóc. Nauka poprzez zabawę to najlepszy sposób na utrwalenie wszelkich nawyków i zasad.

Pamiętaj: jesteś tym, co jesz!

Bardzo dziękujemy pani Kasi za ciekawe warsztaty.