Uroczyste Podsumowanie Działalności Małego Wolontariatu za 2015 rok

Działalność wolontariatu obejmuje rok kalendarzowy 2015

 • Wielka ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY,
 • Koncert charytatywny NAJMŁODSI Z POMOCĄ – DLA PAULINKI
 • WALENTYNKOWY KONCERT DLA PRACOWNIKÓW I UCZNIÓW GIMNAZJUM MIEJSKIEGO,
 • Włączyliśmy się w akcję MAZOWSZE CZYSTA KRAINA -NAKRĘTKA NA WAGĘ ZDROWIA przekazując uzbierane nakrętki do Fundacji Portal Fm – Pomagamy Dzieciom zajmując I miejsce biorąc pod uwagę Płock, powiat płocki i sierpecki.
 • Zorganizowaliśmy koncert charytatywny DLA JUSTYNY – BY GODNIE ŻYĆ
 • Wspomogliśmy leczenie małego OLIWIERA W WALCE Z BIAŁACZKĄ.
 • Dbając o środowisko uczestniczyliśmy w ZBIÓRCE ZUŻYTYCH BATERII – uzbieraliśmy przez okres dwóch tygodni prawie tonę.
 • W ramach Światowego Dnia Walki z Cukrzycą przygotowaliśmy część artystyczną dla STOWARZYSZENIA DIABETYKÓW KOŁA MIEJSKO – GMINNEGO „NADZIEJA”
 • Uczestniczyliśmy w akcji MAŁY WOLONTARIAT Z POMOCĄ DLA SWOICH CHORYCH PRZYJACIÓŁ
 • sprzedając rogaliki świętomarcińskie w urzędach i zakładach pracy pozyskując ponad tysiąc złotych, które zostały przekazane na konto fundacji SZANSA NA ŻYCIE.
 • Dzięki rodzicom i przyjaciołom szkoły zajęliśmy I miejsce w III amatorskim turnieju piłki nożnej w ramach ogólnopolskiego projektu SZLACHETNA PACZKA.

Uczestniczymy w

 • Projekcie SZLACHETNA PACZKA, którą przygotowaliśmy i dla wybranej rodziny przekażemy 12 grudnia 2015 r.
 • Sprzedawaliśmy pierniczki, z którego dochód posłuży na zakup karmy dla schroniska dla zwierząt w Płocku.
 • Wolontariat to nie tylko działanie, ale wsparcie osób o wielkim sercu, które siedzą dziś na tej sali. Na koncercie charytatywnym Dla Justyny – by godnie żyć usłyszałam, że za mało powiedziałam na co są zbierane pieniążki. Dziś mogę powiedzieć, że godnie żyć to: w domu z dachem bez dziur, z łazienką z umywalką i prysznicem, bieżącą ciepłą wodą, z wyrównanym poziomem podłogi, podłogą z funkcjonalnymi płytkami i glazura na ścianie, że szczelnymi oknami i drzwiami, z przyjazną jasną wyszpachlowaną i wymalowaną kuchnią wyposażona w nowe meble i sprzęt z podjazdem bez barier dla wózka inwalidzkiego. I to udało się osiągnąć dzięki darczyńcą siedzącym dziś z nami. Jest jeszcze wiele do zrobienia aby godnie żyć…..i wiele progów do przejechania przez wózek inwalidzi Justyny, ale małymi krokami idzie ku lepszemu.          Ku lepszemu idzie jeśli chodzi o zdrowie Oliwiera w walce z białaczką, którego darczyńcy wspierali go nie tylko dobrym sercem, ale również oddając krew i wspomagając liczne dojazdy do szpitala w Warszawie.                                                                                                                                                                                                                                 Bardzo dziękuję wszystkim darczyńcom za pomoc i zaufanie, rodzicom uczniów klasy II b, dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły i najlepszym piłkarzom podczas turnieju, którzy reprezentowali naszą szkołę.                                                                                                                                                                                                                                                                           Beata Karkusz