XXV Hufcowe Sierpeckie Kolędowanie’ 2016

XXV Hufcowe Sierpeckie Kolędowanie

W miniony czwartek 14 stycznia po raz 25 odbyło się harcerskie kolędowanie. Inicjatorką tego przedsięwzięcia jest honorowa komendantka hufca ZHP Sierpc harcmistrz Hanna Kowalska.

W tej niezwyklej jubileuszowej uroczystości uczestniczyli komendant chorągwi mazowieckiej hm Michał Bagiński, przedstawiciele władz miasta i powiatu sierpeckiego wraz z burmistrzem i starostą, samorządowcy, Krąg Przyjaciół Sierpeckiego Harcerstwa oraz dyrektorzy szkół i przedszkoli.

Nasza szkoła uczestniczy w tej imprezie od samego początku jej istnienia. Reprezentowana była przez zespół wokalny Wesołe Nutki, potem harcerzy z 1 dh. im. Szarych Szeregów i zuchy. Obecnie szkołę reprezentują harcerze i zespół Wesołe Nutki. Nad przygotowaniem wokalnym czuwa zawsze nieoceniona pani Ela Lamka oraz druhna Agata.

Podczas jubileuszowego koncertu pani Elżbieta, wraz z innymi nauczycielami wspierającymi wokalne przygotowanie zespołów została uhonorowana pamiątkową statuetką.

phm Agata Urbańska

Harcerze z 1 dh im. Szarych Szeregów podczas kolędowania

Zespól wokalny Wesołe Nutki podczas koncertu jubileuszowego