Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas IV – VI

21 stycznia. 2016 r. w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas IV – VI.

Celem tego konkursu jest rozbudzanie pasji czytania, doskonalenie umiejętności czytania,  popularyzacja literatury młodzieżowej oraz wdrażanie do zdrowej rywalizacji.

Do konkursu czytelniczego  przystąpiło 33 uczniów naszej szkoły, którzy wygrali eliminacje klasowe. Uczestnicy byli oceniani w trzech kategoriach wiekowych:

• kategoria I – uczniowie klas IV
  • kategoria II – uczniowie klas V
  • kategoria III – uczniowie klas VI

Komisja konkursowa zwracała szczególną uwagę na płynność, poprawność, wyrazistość oraz rozumienie czytanego tekstu.

Zwycięzcy:

Tytuł Mistrz  Pięknego Czytania klas IV zdobył Jakub Klimarczyk z klasy IV d

Tytuł Wicemistrz Pięknego Czytania klas IV zdobył Jakub Kwiatkowski z klasy IV d

Wyróżnienia otrzymały: Natalia Wysocka z klasy IVa i Amelia Witkowska z klasy IV b

Tytuł Mistrz  Pięknego Czytania klas V zdobył Kacper Miller z klasy Va

Tytuł Wicemistrz Pięknego Czytania klas V zdobyła Julia Siekiera z klasy V a

Wyróżnienia otrzymały: Natalia Linowska z klasy V b i Natalia Mikucka z klasy V c

Tytuł Mistrz  Pięknego Czytania klas VI zdobyła Aleksandra Rychlik z klasy VI c

Tytuł Wicemistrz Pięknego Czytania klas VI zdobyła Antonina Dąbrowska z klasy VI b

Wyróżnienia otrzymali: Joanna Wolska z klasy VI b i Jakub Kopyciński z klasy VI a

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe, a wyróżnieni uczestnicy  dyplomy.

Organizatorzy dziękują nauczycielom polonistom za  przygotowanie uczniów do konkursu.