1. marca – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Delegacja uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielką historii złożyła kwiaty i zapaliła znicze pod pomnikiem   “Żołnierzom Września 1939 i Armii Krajowej w Hołdzie” –  oddała hołd bohaterom “Żołnierzom Wyklętym”. Od dnia  dzisiejszego uczniowie naszej szkoły zapoznają  się z bohaterskimi losami “Żołnierzy Wyklętych”.

Tego samego dnia harcerze z 1 dh. im. Szarych Szeregów uczestniczyli w cotygodniowej zbiórce poświęconej Żołnierzom Wyklętym – Niezłomnym. Drużynowa opowiedziała gawędę o młodych żołnierzach, członkach Szarych Szeregów, o ich brawurowej Akcji pod Arsenałem. Przedstawiła sylwetki Jana Ronowicza “Anody” – żołnierza AK, harcerza Szarych Szeregów, gen. Emila Augusta Fieldorfa “Nila” i rotmistrza Witolda Pileckiego.

Zbiórkę zakończyło odsłuchanie utworu o 5 Brygadzie Wileńskiej AK i odśpiewanie piosenek ulubionych przez harcerzy – Szara lilijka i Harcerskie ideały.