„Pomóżmy Adasiowi . . .

KUP  SMACZNĄ  KANAPKĘ, DOŁÓŻ   SWĄ  CEGIEŁKĘ, POMAGAJĄC  ADASIOWI OKAŻESZ   SERCE    WIELKIE

„Pomóżmy Adasiowi . . .

Wolontariat naszej szkoły po raz kolejny podjął decyzję o współorganizowaniu koncertu „Najmłodsi z pomocą”. Koncerty oraz inne działania charytatywne stały się  już naszą tradycją i na stałe wpisały się w nasz szkolny kalendarz. Podczas przygotowań do koncertu, którego bohaterem będzie tym razem mały Adaś,  pomyśleliśmy, że warto podjąć jakieś działania, które pozwolą nam na zbiórkę pieniędzy na leczenie chłopca jeszcze przed koncertem.  Tak narodziła się idea sprzedaży zdrowych
kanapek i pysznych ciast w szkole. Zakładaliśmy, że uda się sprzedać kilka ciast i kanapek, jednak zasięg tej akcji i stan skarbonki przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów.  Nikt nie spodziewał się, aż tak ogromnego zainteresowania i zaangażowania wszystkich pracowników szkoły, tak wielu rodziców naszych uczniów oraz naszych wychowanków. Nauczyciele poświęcając swój wolny czas przygotowywali apetyczne kanapki, które były wręcz rozchwytywane w czasie przerw,  rodzice piekli pyszne ciasta, które cieszyły się powodzeniem nie tylko wśród dzieci i pracowników szkoły, ale też rodziców i dziadków odbierających dzieci po lekcjach.  Akcja spotkała się z wielkim poparciem za strony harcerzy, którzy zaoferowali swą pomoc wolontariuszom i również sprzedawali, a także dostarczali pyszności.

Goście odwiedzający naszą szkołę z zaciekawieniem czytali plakat informujący o celu akcji. Ze wzruszeniem witaliśmy kolejne osoby, mamy, babcie naszych szkolnych dzieci, które podchodziły i pytały czy także mogą przygotować jakieś smakołyki i dołożyć w ten sposób swoją małą cegiełkę. Bardzo cieszyła nas wszystkich nie tylko hojność ludzi,  którzy odpowiedzieli na nasz apel, ale także ich chęć włączenia się do akcji.  
Po raz kolejny okazało się, że otaczamy się wspaniałymi ludźmi. Okazało się, że warto jest pomagać. Znów zobaczyliśmy, jak cała nasza szkolna społeczność się integruje, działa razem w szczytnym celu, a każdy robi to z uśmiechem na twarzy. Robimy to po to, by wywołać uśmiech na twarzy Adasia. I każde kolejne doświadczenie utwierdza nas w przekonaniu, że warto.

  Dziękujemy wszystkim za pomoc, wsparcie, zaangażowanie i wspaniałomyślność. Wszystkim i każdemu z osobna. ZEBRALIŚMY 2516,72 zł, które przekażemy dla Adasia podczas Koncertu Charytatywnego w dniu 14 marca 2016 r.