Międzynarodowy Dzień Teatru i Dzień Wiosny

Międzynarodowy Dzień Teatru i Dzień Wiosny

Tuż przed feriami wielkanocnymi w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru i Dnia Wiosny. Tego dnia grupa teatralna “Scena pod Trzynastką” wystawiła przedstawienie pod tytułem “Witajcie w naszej bajce”. Następnie uczniowie klas IV – V wzięli udział w konkursach i zabawach propagujących czytelnictwo, rozwiązywali zadania, rebusy i układali przysłowia ludowe związane z nadejściem wiosny.

Dzieci z klas IV przygotowały liczne przebrania postaci z bajek, baśni i legend omawianych na lekcjach języka polskiego, zaś piątoklasiści przebrali się za postacie z poznanych mitów greckich.

Tego dnia zostały również wręczone dyplomy i nagrody uczestnikom konkursu pięknego czytania.

Uroczystość została przygotowana przez wychowawców klas czwartych.