Wiosenna Turniejada dla Przedszkolaków’ 2016

        W dniu 20 kwietnia 2016 roku po raz XIV w naszej szkole odbyła się „Wiosenna Turniejada” dla przedszkolaków. W  zawodach sportowych wzięły udział  grupy pięciolatków  z Sierpeckich Przedszkoli – 1, 2, 3, 4 oraz „zeróweczki” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 i 3. Uroczystą paradę wszystkich zawodników poprowadziła szkolna maskotka – Miś Uszatek. Imprezę prowadziła Pani Ewelina Kośmider. Wszystkich zebranych powitał wiceprzewodniczący Rady Miejskiej – Pan Dariusz Malanowski. Małych sportowców dopingował również Burmistrz Sierpca – Pan Jarosław Perzyński oraz Radna Pani Barbara Wierzbicka. Mali sportowcy z ogromnym zaangażowaniem, ale również uśmiechem wykonywali poszczególne zadania. Były to m.in. biegi z piłeczkami, przekładanie szarfy, sztafeta z pałeczką, turlanie ogromnej piłki, czołganie się.     W trakcie turniejady panowała przyjazna atmosfera. Dzieci wykazały się dużą sprawnością. Turniejadę uświetniły występy taneczne uczniów klasy IIIc, którzy zatańczyli krakowiaka oraz uczniowie klasy Ie, którzy zaprezentowali taniec nowoczesny. Na zakończenie zawodów mali sportowcy zostali nagrodzeni wielkimi brawami, dyplomami i słodką niespodzianką.