Wolontariat SP 2 – pomoc dla Weroniki !

W naszej szkole pomaganie potrzebującym to już tradycja wpisana w nasze codzienne życie. W bezinteresowną pomoc potrzebującym zaangażowani są od dawna nauczyciele, dyrekcja oraz uczniowie. Cyklicznie odbywają się charytatywne koncerty, kiermasze, zbiórki pieniędzy. Zawsze mogliśmy tez liczyć na rodziców naszych wspaniałych uczniów, którzy pomagali w organizowaniu tych akcji, często piekli ciasta, wspomagali tez nasze akcje finansowo. W zeszłym roku rodzice związani z naszą szkołą postanowili pójść o krok dalej i zawiązali  Wolontariat Rodziców z Dwójki.  W tym roku szkolnym   możemy poszczycić się wieloma działaniami we współpracy z wolontariatem rodziców,  nauczycielami i całą społecznością uczniowską, która nigdy nie zawiodła wspierając każdy  szlachetny cel…. nigdy nie spotkaliśmy się ze stwierdzeniem, że się nie da… czy chodziło o kupienie słodyczy, przygotowanie zdrowych kanapek, szukanie sponsorów, wspomaganie finansowe, poświęcenie swojego cennego czasu. Jest nam tym bardziej miło, że grono wolontariatu rodziców powiększa się o nowych członków, a  o naszych akcjach i działaniach usłyszeli już przyjaciele z innych sierpeckich szkół i zgłosili się do nas ofiarowując konkretną pomoc, za którą wszystkim z całego serca dziękujemy.

Nasza majowa szkolna  akcja, podczas której rodzice z nauczycielami  przygotowywali smaczne przekąski, a następnie rodzice i uczniowie sprzedawali je podczas przerw,  miała na celu pomoc dwunastoletniej  dziewczynce o imieniu Weronika, u której zdiagnozowano autyzm. Choroba w tym przypadku uniemożliwia dziecku edukację i samodzielne funkcjonowanie w społeczeństwie.  Weronika potrzebuje intensywnej, długotrwałej terapii behawioralnej przeprowadzonej przez odpowiednich terapeutów.

Terapia ma trwać około miesiąc po 10-12 godzin dziennie. Wiąże się to z ogromnymi kosztami. Opłacenie samego czasu pracy terapeutów to 30 tysięcy zł.

Dzięki pomocy i wsparciu wszystkich naszych wolontariuszy już przelaliśmy na konto Weroniki 2500 zł.

Za okazaną pomoc, włożone serce, poświęcony wolny czas i niekończące się wspaniałe pomysły wszystkim serdecznie dziękujemy. Liczymy na Państwa dalszą, owocną współpracę w czynieniu dobra.