Zielona szkoła w Sendeniu – kl. IV c, IV d

W dniach 24 i 25 maja klasa 4C i 4D pod opieką Pań: Joanny Jabłonowskiej, Katarzyny Pawłowskiej i Krystyny Skowrońskiej przebywały w Modelowym Wiejskim Centrum Ekoturystyki Przyjaznym Środowisku Zielona Szkoła w Sendeniu. Zajęcia odbywały się w niewielkiej miejscowości Sendeń Mały, w turystycznej gminie Łąck, w północno zachodniej części województwa mazowieckiego. Wieś Sendeń Mały położona jest w okolicy jezior i lasów, w sercu Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego. Dzieci uczestniczyły w warsztatach odbywających się w izbie edukacyjno-leśnej Nadleśnictwa Łąck, zwiedzały Stado Ogierów w Łącku, brały udział w pokazach sokolniczych i gadów oraz marszu na orientację z GPS. Miały możliwość zapoznania się z urządzeniami ekologicznymi znajdującymi się na terenie placówki. Miło spędzały czas na boisku i placu zabaw, a wieczorem przy ognisku.