Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

1 września 2016 roku uczniowie SP nr 2 im Armii Krajowej w Sierpcu rozpoczęli kolejny rok szkolny. Spotkanie ze szkołą poprzedziła o godzinie 9.00 uroczysta Msza Święta w Kościele św. Maksymiliana Kolbe.

Na inauguracji nowego roku szkolnego 2016/2017 oprócz uczniów klas 0-VI, grona pedagogicznego, dyrekcji szkoły obecni byli również rodzice, dziadkowie, prawni opiekunowie oraz zaproszeni goście.

Uroczystość rozpoczęli przedstawiciele klas trzecich. Po komendzie “Baczność” został wprowadzony sztandar szkoły oraz został odśpiewany hymn państwowy. Następnie głos zabrała Dyrektor Szkoły – Hanna Kurta, która powitała wszystkich serdecznie. Szczególne słowa zostały skierowane do dzieci klas najmłodszych czyli oddziałów „0” i klas I oraz ich rodziców.

Pani Dyrektor poinformowała wszystkich uczniów o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w szkole i wykonanych w czasie wakacji remontach.  Życzyła wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Po tym wystąpieniu słowa do uczniów i nauczycieli oraz rodziców skierowała  vice-burmistrz pani Ewa Leszczyńska. Życzyła wszystkim uczniom radości, nauczycielom satysfakcji z pracy, a rodzicom zadowolenia z sukcesów dzieci.

Kolejno zabrali głos przewodnicząca Związku Nauczycielstwa Polskiego pani Teresa Domagalska, kierownik  Krytej Pływalni w Sierpcu pan Marek Iwiński, przedstawicielka Szkoły Tańca “Art. Dance” oraz przewodniczący Rady Rodziców Marek Drewnicki, którzy również dołączyli się do życzeń skierowanych do uczniów i nauczycieli.

Po przemówieniu Pani dyrektor do pocztu sztandarowego wystąpiła  delegacja uczniów i harcerzy, którzy złożyli kwiaty pod tablicą generał Elżbiety Zawackiej oraz pomnikiem żołnierzy września 1939 roku i Armii Krajowej w hołdzie.

Po części artystycznej w wykonaniu klas trzecich pani dyrektor Hanna Kurta przedstawiła wychowawców oddziałów przedszkolnych i klas I, odczytała listy nowych uczniów  i  przekazała zgromadzonym informację o miejscu spotkania poszczególnych klas   z wychowawcami.

Rozpoczynamy kolejny rok zmagań w zdobywaniu nowej wiedzy. Jest to też czas kolejnych doświadczeń, umożliwiający pogłębianie zainteresowań i odkrywanie nowych pasji.