Kierowco ! Nie polujemy na zebrach !

Bezpieczeństwo naszych uczniów  jest dla nas priorytetem. Jak co roku zaczęliśmy rok szkolny od tematów związanych z bezpiecznym poruszaniem się po ulicach i drogach .  Od wielu lat pomagają nam sierpeccy policjanci. Spotykają się oni  z dziećmi podczas zajęć profilaktycznych. W tym roku wspólnie wzięliśmy udział w akcji polegającej na tym, iż  dzieci przypominają kierowcom – „Nie polujemy na ZEBRACH”.

W poniedziałkowy poranek policjanci ruchu drogowego oraz prewencji odwiedzili naszą szkołę. Uczniowie wzięli udział w zajęciach, poświęconych bezpieczeństwu na drodze. Pierwsza część odbyła się w szkole. Policjanci przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego zachowania na drodze oraz przepisy ruchu drogowego, dotyczące głównie pieszych. Dzieci zobowiązały się, że  będą małymi pomocnikami policjantów i zadbają nie tylko  o własne bezpieczeństwo, ale zatroszczą się także o innych uczestników drogi: rodzeństwo, kolegów, a nawet swoich rodziców i dziadków – przypominając im o bezpieczeństwie. Druga część zajęć, tzw. praktyczna odbyła się na przejściu dla pieszych znajdującym się przed budynkiem szkoły – to tu dzieci sprawdziły swoją wiedzę i umiejętności pod okiem wychowawców i policjantów.

Uczniowie ubrani w specjalne kamizelki, wyposażeni w przygotowane plakaty kampanii  „Kierowco! Nie polujemy na ZEBRACH”, apelowali do przejeżdżających kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych .

Miejmy nadzieję, że po tak wspaniałych lekcjach, wszyscy nasi uczniowie, oraz ich rodziny  będą zawsze dbać o bezpieczeństwo swoje oraz innych. Oby hasło tej akcji na długo pozostało w świadomości wszystkich Sierpczan.