77. rocznica agresji ZSRR na Polskę

W czwartek harcerze oraz uczniowie z klasy IV a i V b uczestniczyli w obchodach 77 rocznicy napaści Związku Radzieckiego na Polskę. O godzinie 8.30 przedstawiciele władz samorządowych – Pani Zastępca Burmistrza Ewa Leszczyńska wspólnie z Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Dariuszem Malanowskim i Dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Dariuszem Jackowskim oraz Starostą Sierpeckim Janem Laskowskim, Wicestarostą Juliuszem Gorzkosiem i Przewodniczącym Rady Powiatu Sierpeckiego Janem Rzeszotarskim oraz Panią Dyrektor Hanną Kurtą oraz uczniowie i harcerze złożyli kwiaty i zapalili znicze pod szkolnym pomnikiem. O godzinie 10.00 przedstawiciele uczniów i harcerze uczestniczyli we mszy św. za ojczyznę.

Zakończenie obchodów stanowiły VIII Biegi Pamięci, które rozegrano na Jeziórkach. Zakończyły się sukcesem uczniów naszej szkoły, którzy w klasyfikacji zespołowej wywalczyli I miejsce.