Z wizytą w Powiatowej Komendzie Policji w Sierpcu

Przeważnie to policjanci odwiedzali naszą szkołę, aby mówić dzieciom o bezpieczeństwie na drogach i o noszeniu odblasków. Tym razem było inaczej. 11 października klasa II d wraz  z wychowawcą odwiedziła policjantów w ich nowej komendzie. W trakcie wizyty dzieci zapoznały się z pracą sierpeckich policjantów. Dowiedziały się, kto to jest policjant dyżurny i czym się zajmuje. Wiele radości sprawiło oglądanie policyjnego radiowozu. Dzieci mogły do niego wejść, usiąść na miejscu kierowcy lub zatrzymanej osoby oraz usłyszeć sygnały dźwiękowe, które wzbudziły dużo emocji.  Dzieci usłyszały wiele porad na temat swojego bezpieczeństwa. Policjanci przypomnieli również o konieczności korzystania z numerów alarmowych w nagłych sytuacjach oraz o obowiązku noszenia elementów odblaskowych.

Serdeczne podziękowania dla  asp. Krzysztofa Kosiorka i mł. asp. Mariusza Pawłowskiego