Harcerski Znicz Pamięci

W czwartek 27 października harcerze z “Dwójki” uczestniczyli w Harcerskim Zniczu Pamięci. Celem tej akcji było upamiętnienie nauczycieli  i pracowników Szkoły Podstawowej nr 2, osób związanych z naszą szkołą, przyjaciół szkoły, a także zapalenie zniczy na grobach żołnierzy AK związanych z nasza placówką. Akcja została zapoczątkowana w ubiegłym roku. Tym razem w realizacji zadania pomogły nam emerytowane nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 2 – pani Ewa Klimaszewska, pani Janina Pękalska i pani Mirosława Sobocińska, które oprowadziły nas po terenie starego i nowego cmentarza, opowiadały o pracy w szkole  i służyły pomocą w zlokalizowaniu grobów nauczycieli związanych z “Dwójką”.

Harcerze chętnie słuchali opowieści o dawnych czasach, zadawali pytania i zapali swoje znicze i te przygotowane przez druhnę drużynową. Udział w akcji Harcerski Znicz Pamięci stanowi jedno z zadań do zdobycia sprawności Młody Obywatel. 

foto Ela Olszewska-Lamka