Biblioteczne tajemnice

BIBLIOTECZNE TAJEMNICE……WESOŁE CZAROWNICE …..I KLASA III B

„Strzygi, duchy, czarownice, biblioteczne tajemnice…” to tytuł zabawy na jaką udali się uczniowie klasy III B do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu. Celem zabawy było odnalezienie „tajemniczej księgi”.

Zabawa rozpoczęła się w wypożyczalni dla dzieci od odczytania zagadki – wskazówki, po której dzieci odnalazły tajemną księgę, a w niej informację od Nelly Rapp – bohaterki książki Martina Widmarka. Z ta informacją uczestnicy zabawy wyruszyli na drugie piętro Biblioteki….jednak po drodze na piętrze Czytelni spotkali wesołe czarownice, które zaprosiły je do wykonania jednego zadania, mianowicie odczytania wierszowanych łamańców językowych oraz do pokonania tajemniczego, pajęczego przejścia. Po zakończeniu tego zadania każdy mały biblioteczny gość wyruszył po kolejne przygody.

W przepięknie zaaranżowanej sali na II piętrze uczniowie z zapartym tchem wysłuchali fragmentu przygód Nelly Rap, który został przerwany na najbardziej intrygującym fragmencie co zachęcić miało dzieci do sięgnięcie po całą historię. Następnie rozpoczęły się zabawy, które wywołały  salwy śmiechu i radości. Było turlanie na czas dyni za pomocą miotły, rysowanie z zasłoniętymi oczami portretów śmiesznych i „strasznych” postaci, zjadanie ciastka zawieszonego na sznurku, rzucanie piłeczką do dyniowej makiety.         Na zakończenie odbył się „pokaz mody” w którym wybrano trzy najlepiej przygotowane i zaprezentowane przebrania. W przerwach między konkurencjami na dzieci czekał słodki poczęstunek, czyli wiśniowy kompot oraz ciasteczka z kremem i czerwoną galaretką. Na dowód uczestnictwa w zabawie dzieci otrzymały Certyfikaty Pogromcy Strzyg Duchów i Czarownic. Dzieci zabrały też ze sobą karteczki z fragmentami książek, w których duchy, wampirki i czarownice są głównymi bohaterami.

Była to zachęta ku temu, by dalszą część historii odczytać sobie w wypożyczonej książce.

Zabawa odbyła się w przepięknie do tego celu przygotowanej sali, gdzie pośród misternie przygotowanych pajęczyn, nietoperzy i wesołych duszków wynurzał się tajemniczy zamek. Była też galeria książkowych „ strasznych postaci” oraz makieta z narysowaną czarownicą, przy której można było wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie.

Tak wspaniale przygotowana, atrakcyjna, ciekawa i wyjątkowa zabawa w wyjątkowej scenerii i przesympatycznej atmosferze stworzonej przez Panie Prowadzące na długo zostanie w pamięci uczniów klasy III b