W poniedziałek 5 grudnia 2016r. na krytej pływalni w Sierpcu rozegrano Powiatowe Zawody w Pływaniu Dziewcząt i Chłopców ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych .W zawodach wystartowało ponad 200 uczniów z 15 szkół powiatu sierpeckiego.
Zawody pływackie uświetnił swą obecnością burmistrz Sierpca pan Jarosław Perzyński, v-ce przewodniczący Rady Miasta pan Dariusz Malanowski, kierownik krytej pływalni pan Marek Iwiński oraz przewodniczący osiedla “za torami”pan Piotr Rzeszotarski.
Uczniowie z “Dwójki” godnie reprezentowali swoją szkołę uzyskując świetne wyniki w poszczególnych biegach i zdobywając medale we wszystkich kategoriach wiekowych (0-VI). Dzieci z klas 0 -IV pływały na dystansie 25 m stylem dowolnym i grzbietem, natomiast z klas V – VI miały do pokonania dystans 50 m również kraulem i grzbietem. Sportowcy z “Dwójki” zdobyli łącznie 44 medale indywidualnie (15 złotych, 17 srebrnych i 12 brązowych) i 16 medali złotych w sztafecie 8x25m dziewcząt i chłopców.
WYNIKI ZAWODÓW SZKOŁY PODSTAWOWE
ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY
25 m stylem dowolnym
2. Paweł Makowski 40.06 SP nr 2
KLASY II
25 m stylem grzbietowym dziewcząt
1. Weronika Kornacka 23,85 SP nr 2
2. Nikola Misztal 23,97 SP nr 2
3. Wiktoria Czajka 25,48 SP nr 2
25 m stylem grzbietowym chłopców
2. Jan Juszczyk 21,52 SP nr 2
3. Maciej Dropiewski 27,61 SP nr 2
25 m stylem dowolnym dziewcząt
1. Nikola Misztal 20,42 SP nr 2
2. Weronika Kornacka 20,88 SP nr 2
3. Wiktoria Czajka 24,02 SP nr 2
25 m stylem dowolnym chłopców
2. Jan Juszczyk 19,53 SP nr 2
3. Maciej Dropiewski 25,00 SP nr 2
KLASY III
25 m stylem grzbietowym dziewcząt
1. Julia Janiszewska 22,78 SP nr 2
2. Julia Turalska 25,92 SP nr 2
25 m stylem grzbietowym chłopców
1. Kamil Strużewski 21,00 SP nr 2
2. Kacper Dąbrowski 22,13 SP nr 2
3. Rafał Rzeszotarski 22,30 SP nr 2
25 m stylem dowolnym dziewcząt
1.Julia Turalska 20,03 SP nr 2
2. Julia Janiszewska 21,93 SP nr 2
25 m stylem dowolnym chłopców
1. Kamil Strużewski 17,30 SP nr 2
2. Rafał Rzeszotarski 18,31 SP nr 2
3. Kacper Dąbrowski 18,63 SP nr 2
KLASY IV
25 m stylem grzbietowym dziewcząt
1. Julia Tybuszewska 23,59 SP nr 2
3. Anna Bieńkowska 25,21 SP nr 2
25 m stylem grzbietowym chłopców
1. Piotr Skorłutowski 19,89 SP nr 2
3. Mateusz Wojciechowski 25,19 SP nr 2
25 m stylem dowolnym dziewcząt
1. Julia Tybuszewska 19,63 SP nr 2
2. Anna Bieńkowska 22,45 SP nr 2
25 m stylem dowolnym chłopców
1. Piotr Skorłutowski 16,65 SP nr 2
3. Mateusz Wojciechowski 22,11 SP nr 2
KLASY V
50 m stylem grzbietowym dziewcząt
2. Oliwia Jaworska 49,94 SP nr 2
3. Aleksandra Pawlikowska 51,17 SP nr 2
50 m stylem grzbietowym chłopców
1. Filip Wiśniewski 42,80 SP nr 2
2. Kacper Turalski 46,61 SP nr 2
50 m stylem dowolnym dziewcząt
1. Oliwia Jaworska 41,81 SP nr 2
2. Anna Szpakowska 42,44 SP nr 2
50 m stylem dowolnym chłopców
1. Filip Wiśniewski 38,11 SP nr 2
2. Kacper Turalski 41,94 SP nr 2
KLASY VI
50 m stylem klasycznym dziewcząt
1. Aleksandra Juszczyk 40,84 SP nr 2
2. Oliwia Misztal 41,73 SP nr 2
3. Barbara Lewandowska 46,91 SP nr 2
50 m stylem klasycznym chłopców
2. Jakub Obrębski 53,25 SP nr 2
50 m stylem dowolnym dziewcząt
1. Aleksandra Juszczyk 36,54 SP nr 2
2. Oliwia Misztal 37,27 SP nr 2
3.Barbara Lewandowska 40,97 SP nr 2
50 m stylem dowolnym chłopców
3. Jakub Obrębski 46,27 SP nr 2
Sztafeta 8×25 m stylem dowolnym dziewcząt
1. SP nr 2 2,39,07
2. SP nr 3 2, 59,80
Sztafeta 8×25 m stylem dowolnym chłopców
1. SP nr 2 2,40,48
2. SP nr 3 3,21,53
PUNKTACJA ZESPOŁOWA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH-DZIEWCZĘTA
1. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 SIERPC -161 pkt
2. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 SIERPC 69
3. SZKOŁA PODSTAWOWA BORKOWO 13
4. SZKOŁA PODSTAWOWA MOCHOWO 11
5. SZKOŁA PODSTAWOWA GOLESZYN 6
6. SZKOŁA PODSTAWOWA PRYWATNA 5
PUNKTACJA ZESPOŁOWA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH-CHŁOPCY
1. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 SIERPC 128 pkt
2. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 SIERPC 101
3. SZKOŁA PODSTAWOWA BORKOWO 13
4. SZKOŁA PODSTAWOWA PRYWATNA 8
5. SZKOŁA PODSTAWOWA GOLESZYN 6