Wieści z Wernisażu Absolwentki Olgi Nawrockiej w Miejskiej Bibliotece Publicznej

10 lutego 2017 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sierpcu zorganizowany został wernisaż prac plastycznych i fotografii młodej 16640940_419047791764740_6932713062148180967_nsierpczanki Olgi Nawrockiej. Jest ona absolwentką Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu, a obecnie uczennicą I klasy Gimnazjum Publicznego im. bpa L. Wetmańskiego i jednocześnie V klasy Szkoły Muzycznej I stopnia w Sierpcu (klasa skrzypiec). Podczas wernisażu Olga udzieliła wywiadu, a zgromadzeni goście mogli wysłuchać programu słowno-muzycznego “Jeśli się chce coś znaleźć, trzeba po prostu szukać” w wykonaniu uczniów Gimnazjum Leonium.

Imprezę, na którą przybyli nauczyciele, rodzice, przyjaciele i koledzy z klasy Olgi, otworzyła dyrektor MBP Monika Stańczak. Bliższego przedstawienia Autorki dokonała pracowniczka Czytelni Magdalena Staniszewska, która poprowadziła dalszą część spotkania. Złożyła się na nie rozmowa z bohaterką imprezy oraz przedstawienie słowno-muzyczne przygotowane dla gości przez uczniów klas pierwszych Gimnazjum Leonium oraz panie nauczycielki: Dorotę Nawrocką (program artystyczny i oprawa muzyczna) i Agnieszkę Tomasik (oprawa literacka).

Olga Nawrocka opowiadała o swoich zainte­resowaniach, o tym jak znajduje na nie czas, o swoich ulubionych książkach i pisarzach oraz o próbach literackich. Jak się okazało, wiersze Olgi już ponad 5 lat temu dostrzeżone zostały w Bibliotece i wydane w postaci tomiku prac nadesłanych na konkurs literacki “Młodzi Sierpeccy Twórcy Literatury”.

Podczas wernisażu młoda artystka zaprezentowała także swój talent muzyczny – granym na skrzypcach motywem z filmowej wersji przygód Harrego Pottera – jej ulubionej postaci literackiej.

Olga usłyszała podczas wernisażu wiele ciepłych słów od swoich gości – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Hanny Kurty, księdza dyrektora Gimnazjum Publicznego im. Bpa L. Wetmańskiego Michała Kiersnowskie­go, zastępcy burmistrza Ewy Leszczyńskiej i radnej Rady Miejskiej Barbary Gil, która na tę okoliczność sprezentowała zdolnej dziewczynie słodki upominek.

Na prezentowaną w Bibliotece Miejskiej do końca marca wystawę składają się rysunki przedstawiające przede wszystkim postaci z książek i filmów, ale są na nich także konie. Fotografie zaś ukazują przede wszystkim zimowe krajobrazy oraz kwiaty. Prace powstały na przestrzeni ostatnich dwóch lat.

 artykuł: Magdalena Staniszewska z  Biblioteki Miejskiej w Sierpcu