Realizacja projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”

Uczniowie klas O-III przystąpili do udziału w siódmej edycji projektu edukacyjnego „Zdrowo jem, więcej wiem” realizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Projekt trwa cały rok i został podzielony na etapy. Za nami są 2 etapy jesienne, natomiast etap zimowy jest w trakcie realizacji. Każdy etap posiada swój temat przewodni. I tak jesień upłynęła pod hasłami „ Poznaję owoce i warzywa” oraz „Stawiam na zdrowe śniadanie”. Aby przybliżyć uczniom każdy z tematów odbywają się najpierw zajęcia lekcyjne jako wprowadzenie, następnie organizowane są konkursy utrwalające zdobytą wiedzę, potem odbywa się wykonanie plakatów zachęcających do rezygnacji ze słodyczy na rzecz owoców i warzyw oraz do zabierania ze sobą zdrowego drugiego śniadania. Kolejnym krokiem jest promocja zdrowego odżywiania na terenie szkoły. W realizację projektu wprowadzeni są również rodzice, którzy na spotkaniach z wychowawcą otrzymują informacje o projekcie, odbywa się tzw. Forum Zdrowia dla Rodziców. Temat przewodni etapu zimowego to „Woda – źródło życia”.

Koordynatorzy: Beata Sobocińska, Katarzyna Burczyk