Mistrzostwa SP2 w Piłce Ręcznej Dziewcząt

W dniu 8 marca odbyła się cykliczna impreza jaką są Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 2 w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Nie przypadkowo turniej ten odbywa się 8 marca gdyż jest to święto wszystkich kobiet. Na zawody stawiła się reprezentacja wszystkich klas 6 oraz drużyna reprezentująca dziewczęta z klas piątych i młodszych.

Turniej stał na wysokim i bardzo wyrównanym poziomie. Ostatecznie zwyciężczyniami turnieju zostały dziewczęta reprezentujące klasy 5, a na pozostałych miejscach uplasowały się odpowiednio reprezentację klasy 6B, klasy 6A oraz klasy 6C.

Dla podtrzymania tradycji i uczczenia Dnia Kobiet chłopcy z klas piątych i szóstych zaśpiewali koleżankom “Sto lat” i wręczyli kwiatki.

Turniej ten miał nie tylko wyłonić Mistrza Szkoły, ale także był selekcją dla dziewcząt na zbliżające się zawody powiatowe w piłce ręcznej, co było dodatkową jak nie większą jeszcze motywacją do pokazania się i zaprezentowania swoich umiejętności oraz przydatności do reprezentacji SP 2 na zawody powiatowe.