II d i II e wybrały się na wycieczkę do Torunia

15 marca 2017 r. klasa II d i II e wybrały się na wycieczkę do Torunia. Głównym celem naszej wycieczki była nauka jazdy na łyżwach. Dzieci świetnie radziły sobie na lodowisku. Osoby, które miały łyżwy po raz pierwszy były bardzo odważne i pojęte. Pod koniec nie odbiegały umiejętnościami od grupy. Dzieci, które już wcześniej jeździły, szlifowały swoje umiejętności i bawiły się wyśmienicie.

 Później odwiedziliśmy Młyn Wiedzy. Dla każdego znalazło się coś ciekawego. Bardzo podobał się nam model rzeki – od źródła po ujście. Umieszczone tam były modele oczyszczalni ścieków i tamy. Dzieci chętnie tu eksperymentowały. Ciekawostką była śruba Archimedesa, winda wodna i fontanna. Zaciekawiła i zadziwiła nas anatomia człowieka. Korzystając z modeli i mikroskopów dzieci dowiedziały się, co dzieje się wewnątrz ludzkiego ciała. W dziale „Fenomeny elektryczności”, dowiedzieliśmy się , czy człowiek może być baterią i na czym polega odnawialne źródło energii. Na wystawie „Barwy ze słońca” zobaczyliśmy taniec kolorów, stworzyliśmy własny, trójwymiarowy obraz, zaobserwowaliśmy jak z trzech barw powstaje kolorowa fotografia. Wystawy bardzo nam się podobały. Dzień był bardzo udany i pełen wrażeń.

Opiekunowie:        Agnieszka Malanowska, Ewelina Kośmider, Anna Biegańska, Dariusz Malanowski