Dzień świętego Patryka !

Dzień świętego Patryka wypada 17 marca. Jest to święto irlandzkie, o wymiarze narodowo-religijnym. Święty Patryk to bowiem patron tego kraju. Dzień św. Patryka obchodzony jest jednak nie tylko w Irlandii, ale również w Stanach Zjednoczonych, Australii, Niemczech czy w Polsce. Jego popularność wiąże się z powszechną fascynacją kulturą celtycką i jej obyczajami.

O tym ciekawym dniu opowiadali nauczyciele języka angielskiego  w wielu klasach.

 Uczniowie klasy IIIb mieli okazję do rozmowy o Irlandii i jej tradycjach dzięki Karolowi, koledze z klasy, który urodził się w tym pięknym kraju. Karol przedstawił krótki referat o Irlandii, pokazał dzieciom liczne pocztówki, zdjęcia, pamiątki oraz przyniósł płyty z irlandzką muzyką, która bardzo spodobała się dzieciakom. Następnie dzieci poznały wiele ciekawostek i legend na temat życia Świętego Patryka, poznały tradycje i zwyczaje związane z tym świętem. Obejrzały pokaz zdjęć przedstawiających obchody święta na całym świecie. Dzieci z radością przymierzały zabawne stroje i chętnie pozowały do zdjęć, tworzyły barwną notatkę do zeszytu.

Była to  lekcja, na której mieliśmy okazję poznać elementy kultury irlandzkiej, wspólnie się uczyć i bawić. Mamy nadzieję, że wspólne świętowanie oraz nauka przez zabawę sprawiły nie tylko frajdę, ale też zachęciły uczniów do poszerzania wiedzy na temat bogatej kultury krajów anglojęzycznych.