Wycieczka do Warszawy z okazji jubileuszu szkoły

Z okazji zbliżającego się 90 – lecia szkoły i 20 – lecia nadania naszej szkole imienia Armii Krajowej uczniowie klas piątych i szóstych, oraz grupa harcerzy z Gimnazjum Miejskiego uczestniczyła w środę 29 marca 2017roku w wycieczce do Warszawy. Miała ona charakter edukacyjno – sportowy.

Głównym założeniem wycieczki było zapoznanie się uczniów z historią Armii Krajowej poprzez zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego oraz odwiedzenie w stolicy miejsc związanych z II wojną światową. 

Muzeum Powstania Warszawskiego to hołd mieszkańców Warszawy, dla tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę w 1944 roku. Twórcy muzeum chcieli przede wszystkim oddać klimat tamtego czasu, odtworzyć atmosferę powstańczej Warszawy, pokazać nie tylko militarne dzieje 63 dni walk, ale także życie codzienne ludności cywilnej.

W muzeum uczniowie doświadczyli połączenia historii z nowoczesnością, zapoznali się z licznymi eksponatami, uczestniczyli w projekcji filmu “Miasto ruin” i poznali piosenki powstańcze.

Podczas spaceru po Warszawie uczniowie odwiedzili Pomnik Bohaterów Getta w Warszawie oraz Muzeum Więzienia Pawiak gdzie wykonali pamiątkowe zdjęcia.

Część rekreacyjna obejmowała pobyt w parku trampolin – Hangar 646. Tam uczniowie mieli zajęcia z instruktorami i uczestniczyli w lekcji wychowania fizycznego – była to niezapomniana zabawa. Na pewno wycieczka ta zapadnie w pamięci jej uczestnikom.