Szkolny Konkurs Mitologiczny dla klas V

Jak co roku od ponad 20 lat uczniowie klas piątych mieli okazję sprawdzić swą wiedzę w konkursie poświęconym mitologii greckiej.   W dniu 05.04.2017 roku dzieci przebrały się w stroje nawiązujące do antycznych i uczestniczyły w wielu zabawach, rozwiązywały krzyżówki, odpowiadały na pytania. Każda klasa zaprezentowała krótką scenkę poświęconą znanym mitom, ale przygotowaną   na podstawie własnego scenariusza. Zabawę urozmaiciły tańce w rytm greckiej muzyki. Zaproszony gość pani dyrektor Hanna Kurta oceniała własnoręcznie przygotowane przez uczniów napoje bogów dające nieśmiertelność. Tradycyjnie jury konkursu stanowiły nauczycielki języka polskiego panie  Joanna Jabłonowska, Magdalena Szmigielska i Ilona Radomska, a oprawę plastyczną wykonała pani Joanna Gąsiorowska.