Pasowanie na czytelnika ‘2017

Dnia 6 kwietnia  2017 r. uczniowie klas I a i I b naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Zanim  uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy II d, pod kierunkiem wychowawcy p A. Malanowskiej. Pierwszoklasiści  poznali regulamin biblioteki, dowiedzieli się jak należy dbać o książki.Po obejrzeniu przedstawienia dzieci mogły pochwalić się swoją wiedzą na temat  bohaterów baśni i bajek oraz wierszy J. Tuwima i J. Brzechwy. Następnie przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą kochać i szanować książki. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali okolicznościową wklejkę do zeszytu z prośbami książki oraz drobny upominek. I wreszcie przyszedł czas  na  wypożyczenie pierwszej książki. Mamy nadzieję, że od tej pory, uczniowie klas I będą często odwiedzali bibliotekę szkolną.

Serdecznie Zapraszamy