TROCHĘ HISTORII I WSPOMNIEŃ – spotkanie z absolwentem szkoły panem Pawłem Bogdanem Gąsiorowskim

W piątkowe przedpołudnie odwiedził nas pan Paweł B. Gąsiorowski – absolwent Szkoły Podstawowej nr 2 im. T. Kościuszki z 1968 roku. Panie Joanna Gąsiorowska i Agata Warczachowska przedstawiły krótko sylwetkę dostojnego gościa – z wykształcenia historyka, którego od wielu lat pasjonuje genealogia, heraldyka, podróże bliższe i te dalsze. Pan Paweł B. Gąsiorowski jest też znanym regionalistą, autorem licznych artykułów naukowych i popularnonaukowych oraz kilku publikacji książkowych.

Klasy V i VI miały okazję wysłuchać interesującego wykładu, w trakcie którego pan Paweł określił czas powstania naszej szkoły na osi czasu na tle ważnych wydarzeń historycznych, przedstawił fotografie ukazujące budynki, w których funkcjonowała Szkoła Podstawowa nr 2 od momentu powstania aż po czasy współczesne. Nie zabrakło również wspomnień o wychowawcach, nauczycielach i kierownikach Dwójki z lat 60 tych minionego wieku, ciekawych historyjek z życia „zielonej” szkoły.

Uczniowie nagrodzili prelegenta gromkimi oklaskami i słodkim upominkiem. Mamy nadzieję na kolejne takie spotkanie z historią i wspomnieniami w tle.

Agata Warczachowska