Dzień Ziemi 2017

Kilka dni temu na całym świecie obchodzono Dzień Ziemi. Tradycją naszej szkoły jest przedstawienie teatralne wystawiane specjalnie na tę okazję. Wspólnie z wychowawczynią napisaliśmy scenariusz rozprawy sądowej nad ropuchą i podzieliśmy się rolami. Z kolei Rodzice pomogli nam dopracować stroje. Premierowy występ obejrzały zaproszone przez nas dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 4 i Miejskiego Przedszkola nr 1. Przedszkolaki nagrodzili nas gromkimi brawami i słodkim upominkiem. Dzieciaki jednogłośnie stwierdziły, że najbardziej podobała się im postać ropuchy oraz skład sędziowski. Ucieszyły nas słowa uznania, wszak przedszkolaki to bardzo wymagająca publiczność.

Po krótkiej przerwie zaprezentowaliśmy swoje aktorskie talenty klasom IV-VI. Ponownie zabrzmiały głośne brawa. A ponieważ powiadają, że „do trzech razy sztuka”, przedstawienie obejrzeli również nasi Rodzice.

Mamy nadzieję, że po dzisiejszej rozprawie sądowej nad ropuchą wszystkie dzieci i dorośli będą chronić ropuchę i pozwolą jej gościć w naszych sadach i ogrodach!

Klasa IVB z wychowawcą Agatą Warczachowską