Gra miejska z okazji Jubileuszu Szkoły 2017

Gra miejska dla uczniów klas piątych i szóstych

z okazji Jubileuszu Szkoły – 90- lecia istnienia i 20 – lecia nadania szkole imienia Armii Krajowej.

W najbliższym dniach – 18 i 19 maja 2017 roku nasza szkoła będzie świętować swój podwójny jubileusz. Uczniowie i nauczyciele od kilku miesięcy uczestniczą i przygotowują liczne imprezy towarzyszące i promujące to ważne dla społeczności szkolnej wydarzenie.
Dzisiejszy dzień miał na celu przybliżyć uczniom historię szkoły i naszego patrona – Armii Krajowej. Zadanie to zrealizowaliśmy w formie zabawy edukacyjnej, którą była gra miejska zorganizowana przez drużynową 1 DH Agatę Urbańską i dh Annę Długosińską, a przeprowadzona przez harcerzy z 3 SGDH Semper Magna im. Bohaterów Grunwaldu i 13 DH im. Obrońców Wieży Spadochronowej, które w dużej części skupiają absolwentów naszej szkoły.
Grę rozpoczęliśmy uroczystym apelem, na którym opiekunowie grup meldowali oboźnemu swoje patrole oraz przydzieleniem pierwszych zadań – wybór nazwy patrolu. Uczniowie pod opieką swych wychowawców wykonywali różnorodne zadania. Każde było inne, sprawdzało wiedzę z zakresu pierwszej pomocy, wiadomości o szkole i Armii Krajowej, sprawność na torze przeszkód i umiejętności plastyczne. Konkurencje wiedzowe przeprowadzono w formie krzyżówki, rozszyfrowania wiadomości, czy rozpoznania różnych siedzib szkoły na podstawie zdjęć. Zadania sprawnościowe polegały na ułożeniu na czas puzzli  o tematyce powstańczej, zabawy w kalambury, czy pokonaniu również na czas toru przeszkód.
Po rozwiązaniu wszystkich zadań, zdobyciu i podliczeniu punktów uczestnicy i organizatorzy gry posilili się w szkolnej stołówce,a następnie uczniowie mieli możliwość poznać i nauczyć się kilku tańców integracyjnych, które są lubiane przez harcerzy i wykorzystywane podczas obozów, rajdów czy biwaków. Podczas zakończenia gry miejskiej pani dyrektor Hanna Kurta podziękowała harcerzom za pomoc oraz wręczyła pamiątkowe dyplomy i puchary dla zwycięskich drużyn.
I miejsce – klasa VI b
II miejsce klasa VI a
III miejsce klasa V d

Pragnę skierować podziękowania dla harcerzy z 3 SGDH i 13 DH oraz sponsorów za zakup i przekazanie wszystkich niezbędnych składników do przygotowania posiłku dla uczestników gry miejskiej.

Z harcerskim pozdrowieniem

Czuwaj !

phm Agata Urbańska