Spotkanie z emerytowanym nauczycielem bibliotekarzem – Panią Hanną Tomaszewską

Spotkanie z emerytowanym nauczycielem biblioteki szkolnej

W poniedziałek 8 maja w czytelni biblioteki szkolnej uczniowie klasy 5a mieli zaszczyt gościć Panią Hannę Tomaszewską – emerytowaną nauczycielkę Szkoły Podstawowej nr 2, która przez wiele lat pracowała na stanowisku bibliotekarza szkolnego. Pani Hanna spotkanie z uczniami rozpoczęła od opowieści na temat  rozbudowy naszej placówki.

Opowiedziała, że podczas ówczesnych prac pełniła funkcję kronikarza zmian i wydarzeń dotyczących rozbudowy szkoły – hali i pawilonu dydaktycznego i jako pierwsza, wraz z dziewczynkami z aktywu bibliotecznego, miała dostęp do placu budowy i nowo powstających obiektów szkolnych. Następnie opowiedziała uczniom jak wyglądała praca w “starej” bibliotece, jaki był księgozbiór i ilu było czytelników.

Uczniowie mieli przygotowane różnorodne pytania. Dzieci były ciekawe jak wyglądała biblioteka szkolna przed remontem szkoły, jakie pozycje książkowe wypożyczali uczniowie w czasach pracy pani Hanny, jak dużo czytali i czy w ogóle lubili przebywać w bibliotece.

Spotkanie zakończono wspólnym zdjęciem i poczęstunkiem, który dla uczniów przygotowała kochana i niezapomniana pani Hania.