Szkolny wolontariat pomaga spełnić marzenia

Każdy człowiek ma marzenia, jedni marzą o wielkich rzeczach, wielkich wygranych, marzenia innych są natomiast znacznie skromniejsze. Zbliżają się wakacje, nasi uczniowie planują swoje letnie wyjazdy, wycieczki. Jakiś czas temu dowiedzieliśmy  się, że niedaleko nas są dzieci, które nie marzą o dalekich wyprawach a ich wielkim marzeniem jest zobaczyć  polskie morze. Nasz Szkolny Mały Wolontariat prężnie działa przez cały rok. Dzieci z naszej szkoły postanowiły pomóc swoim przyjaciołom w realizacji ich marzenia. Akcję zaczęły już wczesną wiosną poprzez wykonanie i sprzedaż palemek wielkanocnych.  Następnie rodzice naszych uczniów wraz z nauczycielami zaangażowanymi w wolontariat przygotowywali zdrowe kanapki, pyszne ciasta, sałatki, które były sprzedawane w szkole.  Do zebranych pieniążków swoją cegiełkę dorzucili także nasi niezawodni darczyńcy, przyjaciele naszej szkoły, którzy pragną pozostać anonimowi.  Jesteśmy niezmiernie dumni z dzieci z klasy IIIb, które przekazały  zawartość swoich skarbonek czy przyniosły i podarowały na ten szczytny cel swoje kieszonkowe. Jest nam bardzo  miło, gdyż wspólnymi siłami, przy wspaniałej współpracy dzieci, ich rodziców i nauczycieli oraz przyjaciół udało nam się zebrać i przekazać kwotę 2150 zł, która przybliży dzieciom z rodzin  zagrożonych  wykluczeniem społecznym realizację ich wakacyjnego marzenia.

Wszystkim zaangażowanym i wspierającym Szkolny Wolontariat Szkoły Podstawowej nr 2 im. Armii Krajowej serdecznie dziękujemy.