Przyrzeczenie Harcerskie Słupia 2017

Tradycją 1 dh im. Szarych Szeregów jest coroczne przyrzeczenie, które odbywa się na stanicy harcerskiej Nasz Dom w Słupi. Również i tym razem do Słupi przybyła liczna 28 osobowa grupa harcerzy naszej drużyny. Wśród nich byli tacy, którzy zaliczyli pomyślnie próbę na harcerza i rozkazem drużynowej zostali dopuszczeni do złożenia uroczystego Przyrzeczenia Harcerskiego. Odbyło się ono w obecności rodziców, opiekunów i członków drużyny.

Wcześniej przyboczna wraz z zastępowymi dokonali przeglądu mundurowego, a starsi koledzy pokazali młodszym jak należy ułożyć prawidłowy stos ogniskowy. Do podpalenia ogniska drużynowa zaprosiła obecnych gości oraz funkcyjnych drużyny. Stos zapłonął od jednej zapałki i wszyscy odśpiewali pieśń “Płonie ognisko i szumią knieje”. Druhna drużynowa przedstawiła gawędę o wartościach w harcerstwie i opowiedziała o swojej przygodzie z harcerstwem.

W tym roku szkolnym do złożenia przyrzeczenia przystąpiło aż 18 członków drużyny, którzy od października wykonywali i zaliczali zadania próby na harcerza, aby w czerwcu móc złożyć uroczyste Przyrzeczenie Harcerskie. Harcerze składali przyrzeczenie na ogień. Obrzędowe ognisko zakończyliśmy odśpiewaniem piosenki drużyny “Szara lilijka” oraz nasze ulubionej – “Jeden świat, jedno przyrzeczenie”, zawiązaniem kręgu i przekazaniem iskierki wraz z życzeniami owocnej służby.

Po przyrzeczeniu przyszedł czas na relaks przy ognisku i pracę na rzecz stanicy. Harcerze porządkowali plażę, grabili skoszona trawę i przenosili regały do zagospodarowania namiotów. Wszyscy spisali się bardzo dzielnie i w dobrych humorach wrócili do domów z zapowiedzią, że w następnym roku na pewno pojadą na obóz.

Czuwaj

phm Agata Urbańska – drużynowa 1dh.