Międzynarodowy Dzień Kropki

Już od lat, 15 września obchodzi się Międzynarodowy Dzień Kropki. Od tego roku także i nasza szkoła przyłączyła się do tej akcji. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Poznaliśmy historię małej Vashti, nieśmiałej dziewczynki, która nie wierzyła w swoje możliwości. Jednak następuje jej przemiana,  gdy zachęcona przez nauczycielkę zaczyna malować kropki. Tego dnia w naszej szkole było wiele atrakcji. Motyw kropki występował na ubraniach dzieci, nauczycieli, a lekcje zamieniły się w twórcze zajęcia i zabawy z kropką:

– zaszyfrowanie wiadomości dla kolegów alfabetem Braille’a,

– stworzenie papierowej wersji Twistera,

– rozszyfrowanie ukrytych znaków graficznych,

– tworzenie prac plastycznych,

– „ruchome kropki”- zajęcia w świetlicy szkolnej,

– Dot Day- Dzień Kropki po angielsku.