Ogólnopolski Turniej Badmintona „Milenium Open U-13, U-15”

Zuzanna Dul  i jej pierwsze punkty do rankingu Polskiego Związku Badmintona

W dniu 17 września odbył się Ogólnopolski Turniej Badmintona „Milenium Open U-13, U-15”.

Swoje pierwsze kroki w turnieju ogólnopolskim postawiła Zuzanna Dul. Na początku debiutantkę po prostu zżerała trema. Pierwsza połowa pierwszego seta  pokazała, jak wielki był stres związany z występem na tym turnieju, dopiero w drugiej połowie opadło napięcie i Zuzia wygrała mecz 21/15 i 21/6.

Drugi mecz to zwycięstwo Zuzanny 21/19 i 21/16, o tyle ważny, że wygrała ona z zawodniczką klasyfikowaną w pierwszej trzydziestce klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. Wygrana w tym meczu pozwoliła Zuzi wyjść z grupy na I miejscu.  Po bardzo długiej przerwie – ponad 6 godzinnej – późnym wieczorem nasza zawodniczka przystąpiła do meczu o wejście do finału. Niestety przegrała 11/21 i 8/21, jak się później okazało z rywalką, która wygrała cały turniej w tej kategorii.

Mecz o trzecie miejsce odbył się już jako ostatni na całym turnieju po godz. 21.00. Zawodniczki walczyły o każdą lotkę, dramaturgia meczu była ogromna, za mój komentarz niech posłuży wynik meczu 30/29, 12/21, 21/19.  Niestety tym razem szczęście bardziej sprzyjało rywalce, która stosunkiem setów 2 : 1 wygrała mecz zajmując 3 miejsce.

Na 4 tym tak nielubianym przez sportowców miejscu uplasowała się Zuzanna Dul (ciekawostka w całym tym meczy Zuzia zdobyła 69 małych punktów, a jej przeciwniczka 63 punkty), nie umniejszając tą ciekawostką zwycięstwa rywalki, obie pokazały wolę walki i hart ducha. Obie zostały nagrodzone gromkimi brawami po zakończonym meczu.

Dla Zuzi był to wspaniały debiut na turnieju rangi ogólnopolskiej. WIELKIE GRATULACJE !