Październik w świetlicy szkolnej

W październiku prowadziłyśmy ciekawe zajęcia. Wdrażałyśmy dzieci do bezpieczeństwa podczas zabaw. Ostrzegałyśmy przed kontaktem z nieznajomymi. Prowadziłyśmy interesujące pogadanki. Dzieci poznały pojęcie: dobre i  złe emocje, wymieniały cechy dobrego przyjaciela i stworzyły portret przyjaciela, który okazywał dobre lub złe emocje.

Przeprowadziłyśmy pogadankę na temat: Czego oczekujemy od nauczyciela? – jaki według ucznia powinien być idealny nauczyciel? Uczniowie wykonali laurki dla nauczyciela.

IMG_20171011_142927

Uczniowie opowiadali jak wyglądają zmiany w przyrodzie jesienią, jak wygląda jesień na wsi. Dzieci wykonały prace plastyczne “Jesienny krajobraz”, “Jesienne drzewa”, “Pani Jesień”.

Zapoznałyśmy dzieci z piramidą żywienia, grzybami jadalnymi i niejadalnymi, dzieci opowiadały jakie zapasy gromadzi się w spiżarni na zimę. Dzieci wykonały prace plastyczne: “Grzyby”, “Weki na zimę”.

Dzieci świetlicowe brały udział również w zajęciach taneczno – ruchowych, zabawach  z chustą animacyjną, kolorowały rozmaite rysunki, lepiły ludziki z plasteliny i spędzały czas w sali zabaw.