DWÓJKA – Szkoła Promująca Zdrowie

Mazowiecki Kurator Oświaty, we współpracy z Komendantem Wojewódzkim Policji z siedzibą w Radomiu zorganizował konferencję Narkotyki, dopalacze? Nie tędy droga! w ramach Kampanii profilaktycznej skierowanej do dyrektorów szkół, pedagogów, psychologów oraz nauczycieli koordynujących sprawy pomocy psychologiczno- pedagogicznej. Uczestnicy konferencji mieli również okazję poznać dobre praktyki żywieniowe realizowane w szkołach z terenu Delegatury Płock, które zostały przyjęte do Mazowieckiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie oraz tych, które kandydują do Sieci. Sierpecka Dwójka wraz z kilkoma innymi placówkami częstowała gości zdrowymi przekąskami owocowo-warzywnymi, zdrowymi domowymi wypiekami oraz orzechami. Nie zabrakło owocowych i warzywnych dekoracji, naturalnych soków, przetworów, marynat i pieczywa. Kolorowe i pachnące smakołyki szybko znikały ze stołów.

Hanna Kurta

Weronika Marcinkowska

Agata Warczachowska