Z życia klasy II a

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

12.09.2017 r.

            Dnia 12 września klasa uczestniczyła w spotkaniu z Panem policjantem, który opowiadał o zachowaniu szczególnej ostrożności zwłaszcza w okresie jesiennym.  O prawidłowym poruszaniu się po drodze, znajomości numerów alarmowych, a także o rozmowach z nieznajomymi. Pan policjant zaprezentował również film edukacyjny dotyczący bezpieczeństwa. Dzieci były bardzo aktywne, zadawały wiele pytań, co  z pewnością ucieszyło zaproszonego gościa.

15.09.2017 r.

IX BIEG PAMIĘCI NARODOWEJ DLA PRZEDSZKOLI, SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW.

           Dnia 15 września odbył się IX BIEG PAMIĘCI NARODOWEJ DLA PRZEDSZKOLI, SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW. Miejscem zawodów były Jeziórka. Celem biegów było uczczenie pamięci wybuchu II wojny światowej, agresji  i wiedzy historycznej z 1 i 17 września, pamięci generała Władysława Andersa, a także popularyzacja biegania wśród dzieci i młodzieży. Z naszej klasy w biegu, uczestniczyły dwie dziewczynki, których zadaniem było pokonanie dystansu 300 metrów w kategorii klas I-II. Uczennice były w pierwszej dziesiątce. Gratulujemy Julce i Amelce.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

               15 września w całej Polsce obchodzono „Międzynarodowy Dzień Kropki”. Nasza klasa także przystąpiła do tej inicjatywy. Dzieci  poznały główną bohaterkę opowiadania, co zainspirowało je do stworzenia scenek rodzajowych w klasie. Rozmawialiśmy o nieśmiałości, przełamywaniu lęków i wsparciu „klasowych przyjaciół”. Uczniowie spędzili czas na przygotowaniu gry „Twister” oraz wspólnej  zabawie.

19.09.2017 r.

SPRZĄTANIE ŚWIATA

            Dnia 19 września wybraliśmy się do Parku im. Janusza Korczaka, aby posprzątać miejsce odpoczynku dorosłych i zabaw dzieci. Wcześniej w klasie odbyła się pogadanka na temat dbania o przyrodę, skutków zaśmiecania środowiska oraz przyszłości naszej planety. Uczniowie zaopatrzeni w worki oraz rękawiczki z wielkim zaangażowaniem włączyli się do akcji. Ich uwaga skupiona była wyłącznie na posprzątaniu jak największej ilości odpadów, bo jak sami zaznaczyli: „Tu odpoczywamy po lekcjach, więc musi być tu czysto”.

29.09.2017 r. 

KLASOWY DZIEŃ CHŁOPAKA

            29 września należał do chłopców. Tego dnia dziewczynki przygotowały chłopcom miłe niespodzianki. Były nimi: piękne długopisy z grawerem, słodycze, zgadywanki, konkursy oraz „mini dyskoteka”. Chłopcom bardzo się spodobały atrakcje i zapewnili dziewczynki, że dzień kobiet będzie również wyjątkowy.

05.10.2017 r

WYCIECZKA DO TORUNIA

Dnia 5 października klasy II a i II b wyjechały na wycieczkę do Torunia. Mieliśmy okazję, mimo deszczowej aury przebyć piękną wyprawę i zaobserwować jak wyglądają planety z bliska. Umożliwił nam to seans w Planetarium. W dalszą drogę ruszyliśmy do Muzeum Piernika, gdzie każdy z uczestników wycieczki mógł wykonać piernik własnoręcznie, korzystając z prawdziwych drewnianych form, poznać, historię ”katarzynki”, dowiedzieć się jakie przyprawy są potrzebne do wypieku, a także poznać postać Gustawa Weese? lub skorzystać z  wirtualnej przebieralni. Zaopatrzeni w pierniki z pobliskiego sklepu i jedzonko z McDonald’s wróciliśmy do naszego miasta.

10.10.2017 r.

POKAZ CYRKOWY

            Klasa uczestniczyła w pokazie cyrkowym. Program artystyczny z elementami akrobacji, żonglerki zaprezentowała grupa cyrkowa. Uczniowie mogli sprawdzić możliwości własnej koordynacji wykonując ćwiczenia m.in. na tubie lub z piłeczkami.

17.10.2017 r.

EKO-MODA

Dnia 17 października w Centrum Kultury i Sztuki odbył się pokaz Eko-Mody, naszą klasę reprezentowała Zosia. Prezentując szykowną i elegancką „Ekologiczną suknię wieczorową”.

03.11.2017 r.

PAMIĘTAMY

Dnia 3 listopada wybraliśmy się, aby uczcić pamięć tych, których nie mieliśmy okazji znać, ale o których tak wiele słyszeliśmy. Dzieci w skupieniu przeszły pod Pomnik Żołnierzy Września 1939 i Armii Krajowej, do Pomnika generała Władysława Andersa oraz ofiar Powstania Listopadowego 1830. Tam dzieci zapaliły znicze i oddały hołd poległym w obronie Ojczyzny.