Bezpieczeństwo to nasz wspólny cel – Wtargnięcie napastnika do Szkoły – jak reagować

              W dniach 15 – 16 listopada w naszej szkole odbyły się spotkania profilaktyczne dla uczniów klas IV-VII, pt. “Jak reagować w sytuacji kryzysowej. Wtargnięcie napastnika do Szkoły”. Spotkanie odbyło się z inicjatywy pani pedagog Anny Biegańskiej, przy współpracy z młodszym aspirantem Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu p. Krzysztofem Dobrzenieckim. Odbyła się projekcja filmu pt. “Wtargnięcie napastnika do Szkoły” i omówienie procedur zachowania się w sytuacji kryzysowej. Uczniowie zapoznani zostali z sylwetką antyterrorysty. Z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli film, wysłuchali omówienia procedur zachowania się w sytuacji ataku terrorystycznego, zadawali liczne pytania. Spotkanie miało charakter profilaktyczny i służyło zdobyciu wiedzy przez uczniów i nauczycieli na temat zachowania się w sytuacji kryzysowej.

16 listopada 2017 r. spotkanie profilaktyczne dla klas IV-V