Listopad w świetlicy szkolnej ‘2017

W listopadzie w świetlicy prowadziłyśmy pogadankę na temat ” Moja ulubiona lektura szkolna” . Czytałyśmy dzieciom lektury szkolne i legendy. Dzieci wykonały różne zakładki do książek z bohaterami różnych książek.

Z okazji dnia 11 listopada – Dnia Niepodległości dzieci świetlicowe poznały symbole narodowe Polski, nauczyły się wiersza “Katechizm polskiego dziecka”, śpiewały Hymn Polski. Wykonały pracę plastyczną “Godło Polski”, kolorowały rysunki o tematyce patriotycznej.

Dzieci świetlicowe brały rownież udział w róznych zabawach ruchowych, muzycznych i integracyjnych. Spędzały miło czas w Sali Zabaw budując przeróżne budowle z klocków.

Uczniowie przeglądali różnorodne czasopisma, następnie wykonali z fragmentów tych czasopism pracę plastyczną – rysnek techniką kolażu. Dzieci również wykonały przcę plastyczną ” Projekt ubrania”.

Uczniowie w świetlicy poznali zabytki miasta Sierpc, opwiadali o znanych miejscach w swoim mieście, porównywali na zdjęciach różne miejsca z Sierpca – jak wyglądały wcześniej i jak wyglądają obecnie. Wykonali rysunki o temacie ” Znane miejsce w Sierpcu”.

W świetlicy wychowaczynie zorganizowały dzieciom wróżby Andrzejkowe z okazji “Andrzejek”. Dzieci wróżyły sobie przyszłość z wosku, losowali zawody jakie mogą wykonywać w  przyszłości, poznawały cechy charakteru po wybraniu odpowiedniego numeru, wybierali imię przyszłego małżonka i przyszłej małżonki poprzez wbicie szpilki w kartonowe serduszko z imionami, wróżyły sobie z obierki jabłka rzuconej za plecami, losowały również przedmioty, które miały znaczenie w przyszłości: pieniądz, pierścionek, krzyż.