Grudzień w świetlicy szkolnej ‘2017

W grudniu w świetlicy prowadziłyśmy pogadanki na temat “Bezpieczne zabawy zimowe”. Uczniowie wykonali plakat przedstawiający  zimowe zabawy na śniegu i lodowisku oraz prace plastyczne: “Zima nocą” , “Zimowe bałwanki”, “Zimowy niedźwiadek”, “Rękawiczki”.

Uczniowie poznali historię Świętego Mikołaja i napisali list do Mikołaja. Tworzyli pracę plastyczną “Święty Mikołaj” z wyciętych kawałków z kolorowych wycinanek, kolorowali rysunki przedstawiające postac Świętego Mikołaja i bombki choinkowe.

Prowadziłysmy pogadanki na temat Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci świetlicowe poznały tradycje wigilijne i opowiadały jak spędzają Święta Bożego Narodzenia w swoich domach. Dzieci wykonały prace platyczne “Choinki bożonarodzeniowe”, ” Bombki świąteczne”, kolorowały rysunki o tematyce świątecznej.

Uczniowie w świetlicy tworzyli z masy solnej ozdoby bożonarodzeniowe przeznaczone na kiermasz szkolny: gwiazdki, aniołki bałwanki, choinki. Dzieci pomalowały ozdoby kolorowymi farbami i ozdobiły brokatem.

Dzieci świetlicowe brały rownież udział w zajęciach czytelniczych,muzycznych, integracyjnych i  zabawach ruchowych z piłkami gimnastycznymi. Spędzały miło czas w Sali Zabaw budując budowle z klocków – pojazdy, domki, meble oraz na hali sportowej grając w piłkę nożną i skacząc na skakankach.