Dzień Otwarty Szkoły ‘2018

W mroźną sobotę 10 lutego 2018 r.  Szkoła Podstawowa nr 2 im. Armii Krajowej po raz kolejny otworzyła swoje podwoje dla przyszłych uczniów, przedszkolaków i ich rodziców.  Bardzo się baliśmy, czy goście dopiszą, ale zbyteczne były nasze obawy. Przybyłych milusińskich witali harcerze wraz z Misiem Uszatkiem zapraszając do sali teatralnej, gdzie pani dyrektor Hanna Kurta w żartobliwy sposób rozpoczęła dzisiejszą uroczystość.

prezentacja multimedialna przedstawiająca codzienne życie placówki

Po części artystycznej  przygotowanej przez uczniów  klas trzecich i prezentacji multimedialnej przedstawiającej codzienne życie placówki rozpoczęła się wspólna wędrówka po szkole. W świetlicy maluchy uczestniczyły w zajęciach plastycznych, gdzie wykonywały własnoręcznie śniegowe bałwanki.

W sali grup przedszkolnych dzieci bawiły się przestrzennymi klockami, układały puzzle, wykazywały się zręcznością i sprytem na interaktywnym dywanie.

Biblioteka zaproponowała zajęcia czytelnicze podczas których Szkolny Mistrz Czytania recytował gościom wierszyki o zwierzętach Jana Brzechwy. W tym czasie rodzice mieli możliwość zapoznania się z podręcznikami dla  klas pierwszych.

Inwencją twórczą maluchy mogły wykazać się podczas malowania farbami akwarium na przezroczystej folii, która dostarczyła im wiele radości.

Podobnie było w ,, Królestwie komputerów”.

Niemniej radości sprawiły maluchom zajęcia z chustą animacyjną oraz tor przeszkód na hali sportowej.

Tradycyjnie w stołówce szkolnej przygotowano poczęstunek: pyszne placuszki ze słodkimi dodatkami  oraz kanapki, które dzieci mogły własnoręcznie wykonać i ozdobić.

Na pamiątkę pobytu w szkole goście otrzymali zakładki oraz breloczki w kształcie zwierzątek.

Mamy nadzieję, że wizyta w naszej szkole dostarczyła maluchom wielu niezapomnianych wrażeń i ponownie spotkamy się z nimi jako uczniami naszej ,,Dwójki”.

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i Pracownicy Szkoły