Zajęcia czytelnicze w bibliotece szkolnej

W dniu patrona szkoły – 14 lutego dzieci z klas I-III uczęszczające do świetlicy wzięły udział w zajęciach czytelniczych w bibliotece szkolnej. Panie pracujące w bibliotece przybliżyły dzieciom historię Armii Krajowej – patrona  szkoły. Ponadto uczniowie dowiedzieli się, kto przyczynia się do powstania książki oraz poznali znaczenie słów: autor, ilustrator, wydawca. Pani bibliotekarka pokazała dzieciom przykładowe książki stworzone przez innych uczniów a powstałe na zajęciach czytelniczych. Dzieci z przygotowanej wystawy wybierały zabawki, a następnie pani czytała im wiersze, których bohaterami były postacie z wybranych zabawek: Słoń Trąbalski, Tygrys, Pinokio.

Na zakończenie zajęć panie z biblioteki zachęciły uczniów do czytania książek samodzielnie, a także z rodzicami, gdyż wspólne czytanie wzmacnia więzi, rozwija język dziecka, jego wyobraźnię, uczy empatii, pozytywnych zachowań.

Książka powinna towarzyszyć dziecku od jego najmłodszych lat – dzięki niej rodzice nie tylko w ciekawy sposób spędzają czas ze swoją pociechą, ale okazują maluchowi miłość, troskę oraz dają mu ogromną dawkę poczucia bezpieczeństwa.

Czytaj z dzieckiem. Podaruj mu wspólne chwile, bo czytanie to kochanie!