Apel profilaktyczny dla klas 1 – 3 “Bezpieczeństwo dzieci”

8 marca 2018 r. pedagog szkolny p. Anna Biegańska przy współpracy z dzielnicowym  p.  Krzysztofem  Dobrzenieckim zorganizowała apel profilaktyczny dla klas 1-3 na temat bezpieczeństwa. Coraz młodsze dzieci stają się ofiarami różnych wypadków i przestępstw. Sprawcami są nie tylko dorośli, ale także one same. W wielu przypadkach można im zapobiec, gdyby nasze dzieci wiedziały jak należy zachować się w różnych sytuacjach. Treści przekazane podczas apelu dotyczyły bezpiecznej zabawy w domu, podczas wypoczynku, kontaktów w obcymi. Szczególną uwagę zwrócono dzieciom na sylwetkę “złego obcego”. Każda z klas wykonała plakat przedstawiający bezpieczne i niebezpieczne zachowanie. Przekazana wiedza uczniom naszej szkoły przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa.