Podsumowanie szkolnych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu ‘2018

Szkolne Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu ‘2018   Tegoroczna edycja obchodzona była pod hasłem: “Tworzymy kulturę szacunku w sieci” z konkursami multimedialnymi i plastycznymi.  Szacunek jest wartością, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które objawiają się w Internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem. Szacunek ważny jest jednak nie tylko w odniesieniu do świata i innych ludzi, ale również – nas samych. Uczniowie odczytywali kody QR, w których były zaszyfrowane polecenia zadań z zasad bezpieczeństwa. Uczniowie zaprojektowali, zebrali materiały i wykonali plakaty okolicznościowe i  gazetki  ścienne, które miały na celu przypomnieć o zasadach bezpiecznego korzystania z sieci i o tym, jak ważna jest kultura i szacunek w wirtualnym świecie. Na zakończenie obchodów odbyło się uroczyste podsumowanie akcji:  rozstrzygniecie konkursów, wręczenie nagród oraz zabawa z  kodowaniem QR  o Netykiecie z  upominkami, które zostały sponsorowane przez Radę Rodziców szkoły.

 

Organizatorki: Elżbieta Olszewska-Lamka, Marta Turalska