Wycieczka do Warszawy kl. II A i II B

Zwiedzamy Warszawę !

        Wczesnym, ale wyjątkowo ciepłym  rankiem 14 marca, uczniowie klasy IIa i IIb, wyjechali na wycieczkę do stolicy. Oczywiście wszyscy zabrali ze sobą mnóstwo pysznego jedzonka i doskonały humor, dlatego droga minęła bardzo szybko. Najpierw zwiedziliśmy Starówkę i jej najważniejsze zabytki, Zamek Królewski, Rynek Starego Miasta, Barbakan i Pomnik Małego Powstańca. Następnie udaliśmy się do gmachu Telewizji Polskiej na ul. Woronicza. Wszystkie dzieci  uważnie słuchały informacji o pracy w telewizji. Zwiedzały studio nagrań. Oglądały najnowocześniejsze wyposażenie, oraz odwiedziły maleńkie muzeum historii telewizji polskiej. Potem Metro, z prędkością 130 km/h, zawiozło nas na Stadion Narodowy, na    wystawę klocków lego, gdzie miliony kolorowych, plastikowych drobiazgów całkowicie owładnęły naszymi dzieciakami. Z ogromnym zaangażowaniem zaczęły budować, układać i bawić się w tym cudownym świecie klocków. Na koniec jeszcze kolacja w Mc Donalds i powrót do domu. Wróciliśmy szczęśliwie, ponieważ wszystkie dzieci spisały się „na szóstkę”.

 Wychowawczynie

Anna Trzcińska i Barbara Grodzicka