Luty w świetlicy szkolnej ‘2018

W lutym w świetlicy szkolnej przygotowałyśmy uczniów do testu wiedzy o zimie „Świetlicowego konkursu zimowego”. Uczniowie z klas II – III rozwiązywali zadania, zagadki i krzyżówki o tematyce zimowej.

Dzieci uczestniczyły w zajęciach czytelniczych w bibliotece szkolnej. Zajęcia te zainspirowały uczniów do stworzenia swoich pierwszych książek, które wykonały w świetlicy.

Prowadziłyśmy z uczniami pogadanki na temat zdrowego stylu życia i odżywiania. Dzieci wykonały plakaty przedstawiające zdrowe i niezdrowe jedzenie.

Uczniowie wykonali przeróżne prace plastyczne: „Pani Zima”, „Karmniki dla ptaków”, „Serduszka walentynkowe”, „Słonie walentynkowe”.

Dzieci spędzały ciekawie czas w świetlicy grając w gry planszowe oraz w Sali Zabaw układając budowle z klocków.