Uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników  biblioteki szkolnej

W marcu  2018 r. uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Nauczyciel bibliotekarz zapoznał uczniów z regulaminem biblioteki  i czytelni.  Dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o książki i samodzielnie je wypożyczać.
Pierwszoklasiści uczestnicząc w licznych konkursach pochwalili się swoją wiedzą na temat  bohaterów baśni i bajek oraz wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Następnie przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą kochać i szanować książki.
Na pamiątkę pasowania na czytelnika uczniowie wykonali zakładki do książki oraz otrzymali okolicznościową wklejkę do zeszytu z prośbami książki.
Wreszcie przyszedł czas  na  wypożyczenie pierwszej książeczki. Dzieci z radością wybierały książki z regałów i te polecone przez panie. Cieszymy się , że od tej pory, uczniowie klas pierwszych będą częstymi gośćmi biblioteki szkolnej.