Światowy Dzień Ziemi – zakończmy zanieczyszczanie plastikiem

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 r., obecnie w 192 krajach świata. Obchody organizowane są od Singapuru do Rzymu i od Alaski po Australię, a organizatorzy ze wszystkich krajów od wielu lat skupieni są w Earth Day Network z siedzibą w Waszyngtonie. W Polsce początek obchodów to rok 1990. Światowy Dzień Ziemi obchodzimy 22 kwietnia. Z tej okazji w świetlicy szkolnej przeprowadziliśmy pogadankę z wiedzy ekologicznej nt. zanieczyszczeń z tworzyw sztucznych zatruwających nasze oceany i ląd, szkodząc życiu morskiemu i wpływając na nasze zdrowie. Celem akcji było uwrażliwienie uczniów na piękno przyrody, budzenie poczucia odpowiedzialności za jej stan oraz uświadomienie źródeł zagrożeń dla środowiska naturalnego. Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem „ZAKOŃCZMY ZANIECZYSZCZENIE PLASTIKIEM”.