Śladami polskich Żydów -majowa wycieczka do Warszawy

Czy Żydzi jedli zupę czerninę i kotlety schabowe z kapustą? Jak wyglądał żydowski ślub i nauka w żydowskiej szkole? Na te i wiele innych pytań uzyskaliśmy odpowiedź podczas wycieczki do Warszawy  w dniu 7 maja 2018 roku. Uczestniczyli w niej  uczniowie klas Va, Vc i VIb . W planie mieliśmy zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin” oraz pobyt w parku trampolin i parku linowym. Zdjęcia przed bardzo nowoczesnym budynkiem muzeum i pomnikiem poświęconym powstańcom w getcie żydowskim zapoczątkowały nasze zwiedzanie. Muzeum zrobiło na nas duże wrażenie. Jest multimedialne i bardzo kolorowe. Dowiedzieliśmy się wiele o historii Żydów mieszkających w Polsce, o ich zwyczajach, religii, tradycjach i codziennym życiu.

Następnie spędziliśmy dwie pełne emocji godziny w „Stacji Grawitacji”, ćwicząc na trampolinach i wspinając się po karkołomnych szlakach parku linowego. Niektórzy ze względu na lęk wysokości woleli oglądać zmagania kolegów i koleżanek z dołu, ale na pewno wszyscy świetnie się bawili.

Opiekunowie: Danuta Piusińska, Ilona Radomska, Krystyna Skowrońska, Agnieszka Sławińska