Lekcja Żywej Historii

24 maja 2018 w ramach obchodów 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości uczniowie klas trzecich, czwartych i piątych mieli okazję uczestniczyć w Lekcji Żywej Historii. Bractwo Historyczne KERIN prowadzące swoją działalność edukacyjną od dwudziestu lat zaprezentowało lekcję pt. “Odzyskanie Niepodległości”. Widowisko ze znaczącym udziałem uczniów pozwoliło w ciekawy sposób przypomnieć wszystkim wiele lat z historii naszego kraju począwszy od przyczyn rozbiorów, aż do momentu odzyskania wolności po 123 latach niewoli. Aktorzy przy pomocy niecodziennych rozwiązań dydaktycznych i wielu rekwizytów np. repliki munduru Józefa Piłsudskiego, wzbudzili duże zainteresowanie i aktywne zachęcali widzów do udziału w spektaklu. Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoją historyczną wiedzę, usłyszeli wiele interesujących faktów historycznych i w ciekawy sposób przyswoili sobie wiadomości z historii. Lekcję Żywej Historii w szkole zorganizowała p. Beata Jastrzębska.