Dumni z NASZYCH! DWÓJKA najlepsza na Mazowszu!

Na początku roku szkolnego byliśmy najlepsi w powiecie, a tuż przed wakacjami awansowaliśmy na I miejsce w województwie mazowieckim. W naszej szkole uczniowie uczą się nie tylko dla siebie, ale również uczą się dbać o środowisko, w którym mieszkamy. Uczniowie są odpowiedzialni i wiedzą, że to, w jakim środowisku żyjemy, jest zasługą nas wszystkich. Szanują papier, bowiem do wyprodukowania 1 tony kartek trzeba przeznaczyć aż 17 wiekowych drzew. Zdają sobie także sprawę z tego, że plastikowe korki i butelki PET potrzebują od 100 do nawet 1000 lat na całkowity rozkład.

Dziękujemy wszystkim naszym uczniom, ich rodzinom oraz pracownikom szkoły za ratowanie natury.

 

Organizatorem XIV edycji „Konkursu – zbiórka surowców wtórnych” był Departament Gospodarki Odpadami oraz Pozwoleń Zintegrowanych i Wodnoprawnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

W rywalizacji wzięło udział ponad 14,9 tysiąca dzieci ze 112 przedszkoli i szkół z całego Mazowsza.

W czasie konkursu zebrano 537 ton papieru oraz 15 ton butelek PET.

Za przebieg konkursu na terenie szkoły były odpowiedzialne Panie Agata Warczachowska i Beata Karkusz